KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13472026
nr 1347 2026
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "petite de nuit" bm: 60x80cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:44:54
100 kr
200 kr
300 kr
350 kr